Usługi

Chirurgia Stomatologiczna


Chirurgia stomatologiczna jest dziedziną medycyny zajmującą się leczeniem operacyjnym jamy ustnej oraz obszarów jej przyległych (m.in.: szczęki, żuchwy, języka). Stomatologia niejednokrotnie napotyka problemy, których rozwiązaniem jest wyspecjalizowana interwencja chirurgiczna. Właśnie to spowodowało rozwój dziedziny, łączącej wiedzę i zagadnienia charakterystyczne dla obu składających się na nią nauk. 

Implantologia

Implantoprotetyka stomatologiczna – odbudowa uzębienia na implantach, pozwala na osiągnięcie trwałego efektu estetycznego i na poprawę zaburzonej, poprzez utratę zębów, mechaniki narządu żucia. Do tej pory nie udało się jednak stworzyć implantu będącego w stanie idealnie odtworzyć funkcjonalność własnych zębów Zabieg ten jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, kilkuetapowo. Może obejmować całość jamy ustnej, bądź pojedynczy ubytek. Podstawowym materiałem, z którego wykonywane są implanty stomatologiczne jest tytan (ze względu na swoją biokompatybilność – nie jest rozpoznawany przez organizm jako ciało obce). Atrakcyjna jest relacja ceny leczenia do uzyskanych korzyści i alternatywnych możliwości

Stomatologia zachowawcza

Postawowe zabiegi z tej dziedziny związane są z profilaktyką próchnicy zębów oraz leczeniem wszelkiego rodzaju ubytków. Pacjenci, którzy systematycznie poddają się stomatologii zachowawczej efektywnie wzmacniają struktury zębów oraz uodparniają się na działanie bakterii.

Endodoncja-leczenie kanałowe

Endodoncja – dział stomatologii zachowawczej zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zęba oraz rozpoznawaniem i leczeniem chorób tkanek …

Leczenie kanałowe (endodontyczne) polega na dokładnym opracowaniu i oczyszczeniu kanałów z zainfekowanej miazgi za pomocą specjalistycznych narzędzi. Po oczyszczeniu i opracowaniu kanały są wypełniane . Wszystko po to, aby uchronić ząb przed usunięciem i tym samym znacząco przedłużyć jego żywotność

Protetyka

Protetyka dentystyczna to dziedzina stomatologii, która zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem wad zgryzu (zarówno wrodzonych, jak i nabytych), bezzębia, a także chorób narządu żucia. Jej celem jest uzupełnienie braków zębowych, a także odbudowa straconych niegdyś tkanek uzębienia.


Higienizacja

 
 
Inaczej mówiąc zabieg higienizacji to oczyszczanie zębów wykonywane przez specjalistę. Usuwany jest kamień nazębny, a także osady powierzchniowe i bakteryjna płytka nazębna Czas zabiegu zależy od ilości kamienia zalegającego na zębach.

Periodontologia

Periodontologia to dziedzina medycyny zajmująca się chorobami przyzębia, które stanowi zespół tkanek otaczających i utrzymujących ząb  w zębodole. oraz mających za zadanie jego ochronę przed wnikaniem zakażenia  z zainfekowanego kanału korzeniowego lub kieszonki dziąsłowej.

Licówka

Licówka stanowi uzupełnienie protetyczne w postaci cienkiej płytki ceramicznej, porcelanowej lub kompozytowej. Licującą przednie (przedsionkowe) powierzchnie zębów (zazwyczaj przednich) w celach przeważnie estetycznych.


Resekcja

Resekcja wierzchołka korzenia zębowego, jest to zabieg chirurgiczny, wykonywany w sytuacji, gdy  leczenie kanałowe zawiodło. W znieczuleniu miejscowym chirurg nacina śluzówkę w okolicy korzenia. Po wycięciu okienka kostnego, usuwa uszkodzony wierzchołek korzenia wraz ze zmianą zapalną wokół niego. Brak kostny, zostaje uzupełniony biomateriałem kościozastępczym. Dzięki temu rozwiązaniu udaję się uniknąć  usunięcia zęba .

Plastyka Wędzidełka

Plastyka Wędzidełka -Wędzidełko w stomatologii przebiega między wewnętrzną powierzchnią wargi a powierzchnią wyrostka zębodołowego szczęki. Gdy wędzidełko jest nieprawidłowej budowy, może to w konsekwencji doprowadzić do licznych problemów, jak diastema czy recesja dziąseł. W większości przypadków stosowanym rodzajem leczenia jest podcięcie wędzidełka. Dla komfortu pacjenta zabieg ten przeprowadzany jest podczas jednej wizyty. 

Wycięcie kaptura dziąsłowego

Wycięcie kaptura dziąsłowego
Zabieg wykonywany jest najczęściej w przypadku komplikacji związanych z pojawieniem się zębów mądrości. Polega na usunięciu fragmentu dziąsła utrudniającego wyrznięcie się zęba.

RVG

Zdjęcia rentgenowskie  są fundamentem dokładnej diagnostyki. Bez nich dalsze skuteczne leczenie jest często niemożliwe. Z punktu widzenia pacjenta najwygodniej jest, by zdjęcie RTG wykonane zostało szybko i w tym samym miejscu, w którym odbywa się konsultacja z lekarzem stomatologiem.